„Co dwóch fotografów, to nie jeden” – czyli dlaczego warto zatrudnić dwóch fotografów w trakcie wesela

Zabawa weselna to najdłuższa część Dnia Ślubu, niejednokrotnie trwająca do „białego rana”. Gdzie zatem słynna „noc poślubna”? ;-). Pośród obowiązkowych ujęć muszą znaleźć się fotografie ukazujące: przeniesienie Młodej Pani przez próg, pierwszy toast wraz z tłuczeniem kieliszków, wspólne sprzątanie, pierwszy taniec, krojenie tortu, liczne podziękowania, oczepiny i wiele innych wydarzeń poprzeplatanych atrakcjami, niespodziankami i zabawami, na które zawsze staramy się być przygotowani.

Fotografując świętujących Weselników szukamy emocji, szybkich zwrotów akcji, nietypowych kadrów i zaskakujących reakcji. Na Młodej Parze, jako Gospodarzach imprezy weselnej, spoczywa wiele obowiązków. Nic więc dziwnego, iż pewne zabawne wydarzenia umykają ich uwadze. Wykonując zdjęcia we dwoje możemy być zawsze i wszędzie… gotowi do „złapania” babci szalejącej do najnowszego popowego hitu, rozmarzonej siostry Panny Młodej wpatrującej się w falującą suknię ślubną podczas pierwszego tańca, „wielkich oczu” trzylatka na widok ogromnego pucharka lodów niesionego w jego kierunku, czy Rodziców Weselnych wspominających Swój Wielki Dzień. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów fotograficznych, które są efektem pracy w duecie

Otwierający Przyjęcie Weselne pierwszy taniec to dla wielu Par jeden z ostatnich stresujących momentów podczas Dnia Ślubu. Wyćwiczone do perfekcji skomplikowane układy taneczne mają zachwycić wszystkich zgromadzonych. Fotografując  we dwoje mamy możliwość przedstawić całe spektrum różnorodnych ujęć – od ciasnych kadrów obrazujących emocje na twarzach tańczących po szerokokątne zdjęcia przedstawiające Parę Młodą jako element większej kompozycji.

fotografia slubna

Zabawa trwa w najlepsze, z głośników wydobywają się dźwięki znanych wszystkim zgromadzonym przebojów muzycznych, nieliczne tylko osoby pozostają przy swoich stolikach. Wykonując zdjęcia w tak wielkim natłoku wydarzeń ustawiamy się na przeciwległych końcach parkietu, aby uchwycić jak najwięcej spontanicznych obrotów, przechyłów i innych śmiałych figur, które będą przywoływać Młodej Parze radosne wspomnienia zawsze, gdy sięgną po swój ślubny album.

fotografia slubna

Dobra fotografia to nie tylko poprawnie dobrana ekspozycja i kompozycja sprawiająca, że zatrzymujemy na niej wzrok na dłużej. Nie mniej ważny jest szereg czynników pozwalających nam znaleźć się we właściwym miejscu i czasie z obiektywem skierowanym w odpowiednik kierunku. Fotografując dynamiczne zabawy weselne jedno z nas nieprzerwanie śledzi poczynania ich uczestników, podczas gdy drugie rejestruje reakcje obserwatorów wyzwalając migawkę w „decydującym momencie”.

fotografia slubna

Słońce schowało się już za horyzontem, miękkie światło dnia wpadające przez okna zgubiło się gdzieś w mroku, a podekscytowany DJ odpala wielobarwne, dyskotekowe oświetlenie i maszyny do dymu. Wykonując zdjęcia w takich warunkach jedno z nas włącza lampę, by wrzucić odrobinę wypełniającego światła na twarze bawiących się Weselników, podczas gdy drugie poddaje się magii zastanego, sztucznego oświetlenia tworząc fotografie o zdumiewającym wyrazie.

fotografia slubna

Wnoszone na środek parkietu krzesło o północy może symbolizować tylko jedno – oczepiny czas zacząć! Fotografując ten spektakularny zwyczaj trzeba się wykazać niemałym refleksem. A żeby z różnych perspektyw ukazać pełną relację widowiska mu towarzyszącego niezbędna okazuję się praca dwóch fotografów.

fotografia slubna

Trzymając aparaty stajemy przed trudnym zadaniem stworzenia pięknej pamiątki, która będzie towarzyszyć i przywoływać wspomnienia Małżeństwu przez całe życie. Otrzymując od Młodej Pary kredyt zaufania nie możemy go zawieść w żadnym momencie i właśnie dlatego fotografujemy w duecie.

Już wkrótce zapraszamy na : „Co dwóch fotografów, to nie jeden”  – czyli dlaczego warto zatrudnić dwóch fotografów w trakcie pleneru – zapraszamy.
To jednak nie wszystko! Z okazji walentynek już jutro wystartuje konkurs dla Narzeczonych – bądźcie na bieżąco: www.facebook.com/magiaobrazu 🙂

Poprzednie wpisy z cyklu „Co dwóch fotografów, to nie jeden” 🙂 :

Kolejne wpisy z cyklu „Co dwóch fotografów, to nie jeden” 🙂 :

Zobacz naszą galerię fotografii : www.magiaobrazu.com

Skontaktuj się z nami:

* poprzez formularz kontaktowy https://www.magiaobrazu.com/kontakt/

* pod numerem telefonu: 608712019 / 662019661

* pisząc na maila: jacekanna@gmail.com

Dołącz do nas na facebooku: www.facebook.com/magiaobrazu

Jesteśmy również na Pinterest! Follow Me on Pinterest

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie jest publikowany, czy udostępniany Pola obowiązkowe są zaznaczone *

plener slubny o wschodzie slonca, plener slubny, sesja slubna , plener slubnyi slask, sesja slubna slask, fotografia slubna slask, zdjecia slubne slask, fotografia slubna katowice, zdjecia slubne katowice, romantyczna sesja slubna slask, fotografia slubna czestochowa, zdjecia slubne zawiercie, zdjecia slubne bielsko, fotograf slubny katowice, zdjecia slubne katowice, fotografia slubna bielsko, oryginalny plener slubny, oryginalna sesja slubna, sesja slubna z autem, www.magiaobrazu.com, Anna i Jacek Bieniek,Skontaktuj się z nami
przez formularz
lub
kontakt@magiaobrazu.com
608712019