Wystawa „The best of Poland” – Dąbrowa Górnicza

Zapraszam na kolejną odsłonę wystawy

„The Best of Poland – Polska w obiektywie” w Dąbrowie Górniczej

Wernisaż odbędzie się 19.02.2011 o godzinie 18:00 w Pałacu Kultury Zagłębia.

Wystawę będzie można oglądać od 15.02 do 06.03.

Wystawa odwiedziła już 4 miasta: Mikołów, Warszawę, Olecko, Sosnowiec oraz Łódź i nie zamierzamy na tym poprzestać 🙂 W kolejce czekają jeszcze Częstochowa (III 2011), Wrocław (VI 2011), Grodzisk Mazowiecki, Szklarska Poręba lub Świeradów, Nowy Wiśnicz.

„Najpierw było zauroczenie. Zachłystnięcie się magią obrazka stanowiącego wycinek otaczającej nas rzeczywistości, magią patrzenia przez wizjer aparatu. Potem przyszło wyszukiwanie kolejnych, coraz to lepszych, coraz ciekawszych kadrów, ułamków życia. Tak zrodziła się pasja fotografowania. Pasja wstawania przed wschodem słońca, czekania na złotą godzinę, nieustannego polowania na światło. Pasja wychwytywania tego co niewidzialne gołym okiem – ukrytych emocji na twarzy, zapomnianego piękna architektury. Wynajdywania niezwykłych form, wyczekiwania godzinami na odpowiedni moment, na przelatującego ptaka, przechodzącego właśnie w tym miejscu człowieka, po to by stworzyć niepowtarzalne zdjęcie. Pasje nie lubią samotności, dlatego grupa miłośników fotografii postanowiła utworzyć przestrzeń, gdzie mogliby się podzielić z innymi swoim doświadczeniem i własną twórczością. Tak powstała FotoGrupa – portal fotograficzny, który skupia około setki fotografów. Tu zamieszczają swoje zdjęcia, rozmawiają ze sobą na różne tematy i umawiają się na kolejne plenery fotograficzne. Po pewnym czasie członkowie FotoGrupy dojrzeli do tego, by podzielić się swoją twórczością i zaprezentować ją szerokiej publiczności. Tak powstał pomysł zorganizowania ogólnopolskiej wystawy „The Best Of Poland – Polska okiem FotoGrupy”, która ma odwiedzić kilkanaście miast. W wystawie bierze udział około 50 fotografów, którzy prezentują w sumie blisko 200 zdjęć poświęconych Polsce. W każdej fotografii autorzy wycisnęli niepowtarzalne piętno, swoje własne spojrzenie na rodzinny kraj. A Polska to nie tylko architektura i piękne krajobrazy. To także ludzie, którzy w niej mieszkają, pracują, starają się szczęśliwie żyć. To ogrom przyrody – roślin, zwierząt małych i dużych. To również piękno tego co przeminęło, upadłych zakładów, ruin fabryk, zaniedbanych kamienic. To wszystko można zobaczyć na wystawie fotografii „The Best Of Poland – Polska okiem FotoGrupy”.”

Zapraszam do Kroniki Wystawy: bartlomiejbarysz.strona.pl/kronika.html

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie jest publikowany, czy udostępniany Pola obowiązkowe są zaznaczone *

plener slubny o wschodzie slonca, plener slubny, sesja slubna , plener slubnyi slask, sesja slubna slask, fotografia slubna slask, zdjecia slubne slask, fotografia slubna katowice, zdjecia slubne katowice, romantyczna sesja slubna slask, fotografia slubna czestochowa, zdjecia slubne zawiercie, zdjecia slubne bielsko, fotograf slubny katowice, zdjecia slubne katowice, fotografia slubna bielsko, oryginalny plener slubny, oryginalna sesja slubna, sesja slubna z autem, www.magiaobrazu.com, Anna i Jacek Bieniek,Skontaktuj się z nami
przez formularz
lub
kontakt@magiaobrazu.com
608712019